Kredyt konsumencki a rezygnacja z kredytu / pożyczki

kredytKredyt konsumencki cieszy się coraz większą popularnością. Ludzie mają coraz więcej wydatków i niewystarczającą ilość wolnej gotówki do dyspozycji, dlatego tak często korzystają z ofert instytucji pożyczkowych. Wszystkie warunki związane z zaciąganiem kredytu konsumenckiego regulowane są przez ustawę z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 nr 126 poz. 715), o której szerzej pisze nasz rząd w http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20111260715.

Rezygnacja z kredytu konsumenckiego jakie warunki

Zgodnie z przepisami każdy kredytobiorca ma prawo do spłaty zobowiązania przed wyznaczonym w umie terminem. W takiej sytuacji kredytodawca, zgodnie z obowiązującym prawem nie może pobierać opłaty w postaci żadnych prowizji ani odsetek za ten okres.

Każdy kredytobiorca ma również prawo do odstąpienia od umowy w terminie do 14 dni składając określony wniosek. By móc skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, kredytobiorca musi doręczyć (na adres wskazany przez kredytodawcę) oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

W sytuacji, gdy kredyt konsumencki został już wypłacony, koniecznie trzeba zwrócić jego kwotę. Tak wygląda wszystko od strony prawnej. Jednak banki kuszą swoimi ofertami, będąc bardziej konkurencyjnymi gwarantują wiele korzyści dla swoich klientów. Niektóre z nich jak na przykład Millenium Bank oferuje swoim kredytobiorcom możliwość odstąpienia od umowy aż do 30 dni od momentu jej podpisania.

Kredyt konsumencki – czym się kierować

Jak się okazuje przy wyborze kredytu nie wystarczy kierować się jedynie oprocentowaniem czy też innymi kosztami związanymi z jego udzieleniem.

Jeżeli nie jesteśmy pewni na jak długi czas będziemy potrzebować określonej kwoty, a nawet więcej, jeżeli spodziewamy się, że wkrótce może się okazać, że ten kredyt nie będzie nam już taki potrzebny upewnijmy się jaki jest okres związany z rezygnacją z kredytu czy też pożyczki. Czasem jest tak, że banki nie mają zaznaczone w umowie, że nie klient musi ponieść pewne koszty związane z rozwiązaniem umowy. Z tego powodu warto jest wziąć wszelkie aspekty pod uwagę.

Jesteś zainteresowany ofertami banków udzielających kredytów z nawet 30 dniowym odstąpieniem od umowy od momentu podpisania umowy? Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszej strony internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *