Maksymalne oprocentowanie pożyczki/kredytu? Czy może ono wynieść nawet 1000%?

oprocentowanieAktualnie na rynku finansowym jest bardzo wiele prywatnych firm i instytucji bankowcy oferujących pożyczki i kredyty. W gąszczu tak wielu ofert przeciętny obywatel może się zagubić i podjąć niezbyt trafne decyzje, które w skutkach nie zawsze są pozytywne.

Jest jedna droga, którą należy się kierować przy podejmowaniu decyzji o zaciąganiu zobowiązania. Zawsze należy sprawdzać wszelkie szczegóły i czytać warunki umowy zanim się cokolwiek podpisze. Bardzo ważna jest kwestia oprocentowania takich pożyczek czy też kredytów. Każdy bank i każda prywatna firma ma swoje indywidualne warunki.

Maksymalne oprocentowanie pożyczki 1000%?

– takie pytanie zadaje sobie coraz więcej kredytobiorców.

Oprocentowanie pożyczek i kredytów ograniczone jest do czterokrotności wysokości stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego (na dzień 13 sierpnia 2012 r. stopa lombardowa NBP wynosiła 6,25%, a więc maksymalne odsetki wynoszą 25%). Należy zauważyć jednak, że takie ograniczenie nie ma zastosowania do pozostałych kosztów kredytu (np. koszty ubezpieczenia, opłaty, prowizje, itd.), dlatego też RRSO może znacznie przekraczać odsetki nominalne.

Oczywiście fakt, iż zaciąganie zobowiązań wiąże się ponoszeniem pewnego rodzaju ryzyka, co nie powinno doprowadzić do sytuacji w której zamkniemy się na korzystanie z tego rodzaju usług. W życiu są różne sytuacje, które często wymuszają na nas obowiązek zaciągnięcia takiego kredytu czy pożyczki.

Aby uniknąć komplikacji i uwolnić się od pytania: Maksymalne oprocentowanie pożyczki/kredytu? Czy może ono wynieść nawet 1000%? – korzystaj ze sprawdzonych instytucji, które są objęte ochroną Komisji Nadzoru Finansowego i mają licencję na prowadzenie tego rodzaju usług. Wszelkie niezbędne informacje na temat wybranej przez Ciebie instytucji możesz naleźć na stronie rządu: www.knf.gov.pl. Jeżeli interesuje Cię porównanie ofert kredytowych czy też pożyczkowych zapraszamy Cię do odwiedzenia naszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.