Pożyczka przez internet – na co zwrócić uwagę, by nie zostać oszukanym?

pożyczki kombinacjePożyczka przez internet może być kuszącą propozycją. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że także wiele firm internetowych, które udzielają pożyczek, mogą być nie do końca uczciwe i wiele faktów ukrywać lub też podawać je błędnie.

Jeśli chcesz uniknąć problemów związanych z zaciąganiem pożyczek i nie chcesz narazić się na popadnięcie w dług, przeczytaj dokładnie nasze porady, nawet jeśli początkowo wydadzą Ci się trywialne i ogólne.

1. Czytaj umowę pożyczkową

Powtarzane od lat „czytajcie umowy” hasło, które i tak jest bagatelizowane. Czytać to jedno,a  rozumieć to drugie. Jeśli są jakiekolwiek zwroty, zdania czy słowa, to nie potakuj głową tylko po to aby nie wyjść na głupka. Jeśli masz wątpliwości – pytaj. Jeśli nie ufasz przedstawicielowi firmy pożyczkowej, skontaktuj się z prawnikiem, zapytaj ekspertów na portalu prawnym czy po prostu poszukaj informacji w internecie.
Wiele zapisów może się różnić od tego co nam się wydaje, a wtedy możemy nie tylko narazić się na niepotrzebne opłaty, ale także mieć inne „problemy” – na przykład godzimy się na sprzedaż naszych danych osobowych.

2. Unikaj wpłat początkowych przed pożyczką

Wiele firm w celu potwierdzenia danych osobowych, wymaga niewielkiej wpłaty na ich konto. Jeśli ta wpłata to kwestia grosza czy 1 zł, to pół biedy – możesz się na to zgodzić. Jednak jeśli mówimy o kwocie kilkunastu złotych lub nawet kilkudziesięciu, to powinna zaświecić Ci się czerwona lampka. Pamiętaj, że płacisz tylko za rozpatrzenie wniosku do pożyczki, który może zostać odrzucony.

3. Zadzwoń po pożyczkę

Są firmy, które wymagają telefonicznego złożenia wniosku. Minuta połączenia za rozmowę z taką firmą, może wynosić od kilku do kilkunastu złotych. Rozmówca może przeciągać rozmowę, zadając kolejne i kolejne pytania weryfikacyjne. Przed rozmową warto upewnić się jaki jest koszt takiej przyjemności. Pamiętaj, że wniosek telefoniczny też może zostać odrzucony.

4. Oprocentowanie to nie wszystko

Widzimy niskie oprocentowanie i wydaje nam się, że złapaliśmy super okazję. Jednak firma pożyczkowa może doliczyć do tego marżę, ubezpieczenie, prowizję od usługi i wiele innych nieprzewidzianych opłat. Tak więc pożyczając 1000 zł, dziwimy się dlaczego oddajemy dwa razy tyle… A miało być za darmo!

To tylko kilka z nielicznych trików i zagrywek, które stosują nieuczciwe firmy. Jeśli interesuje Cię pożyczka przez internet, upewnij się czy nie spotykasz się właśnie z tego typu zjawiskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *