Czy pożyczka to oszustwo? Co zrobić gdy zostaniemy oszukani?

firmy pożyczkoweOstatnimi czasy w polskiej prasie spotykamy się z coraz większą ilością reklam dotyczących pożyczek prywatnych firm zarówno tych nowych jak i tych, które już istnieją jakiś czas na rynku. Oczywiście oferty banków również pojawiają się niejednokrotnie. Jak wybrać najlepszą ofertę? Z których usług skorzystać?

Czy zatem pożyczka to oszustwo? Co robić, kiedy przychodzi potrzeba podreperowania budżetu?

Najsłynniejsze prywatne firmy oferujące szybkie pożyczki to m.in. Provident, Profi Credit, Vivus, VIA SMS, a banki? PKO S.A., mBank, GetinBank i tak można wymieniać.

Przez wiele ludzi krytykowane, ale czy nie zastanawialiście ilu ludziom okazały się one niczym „pomocna dłoń”? Najczęściej aby dowiedzieć się jak jest z jakąś ofertą pożyczki szukamy opinii.

Tylko porównajmy to do zwykłego biznesu: jeden niezadowolony klient zabierze Ci dziesięciu a jeden zadowolony da Ci jednego. Jak to się ma do pożyczek? Ano tak, że ludzie często piszą jeżeli mieli jakieś negatywne przeżycia daną instytucją, ale nie przyznają się w tym, że wynikało to ze spóźnieniem się ze spłatą czy też z niedoczytaniem warunków umowy i nie zapoznaniem się z umową. Jak to jest? Czy na pewno pożyczka to oszustwo?

Co zrobić by dobrze wybrać wśród wszystkich ofert?

Przede wszystkim zastanów się czy jeżeli wypadnie Ci bardzo pilny wydatek a Twoje konto będzie świeciło pustkami to jak je zasilisz? Na pewno skorzystasz z oferty pożyczki. Jeżeli będzie to firma sprawdzona to nie masz szans na żadne oszustwo. Czytaj dokładnie warunki umowy, PYTAJ o wysokość Twojej raty i koszty dodatkowe.

Pamiętaj nie płać żadnej kwoty zanim nie otrzymasz zgody na udzielenie Ci pożyczki. Pilnuj się kilku zasad a na pewno nigdy nie będziesz miał złych doświadczeń z tym tematem związanych. Pod żadnym pozorem nie korzystaj z pożyczek przez sms – dlaczego? Sprawdź tuta: http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Uwaga-na-pozyczki-za-SMS,wid,13460445,wiadomosc.html.

Pożyczka to oszustwo czy ukłon w stronę Polskich konsumentów?

Zdecydowanie jest to pewnego rodzaju „ukłon”. Spójrzmy na ostatnie oferty choćby nawet Providenta czy Vivus. Pierwsza pożyczka zupełnie za darmo. Tak to prawda oddajesz tyle ile pożyczasz, wystarczy, że wywiążesz się z umowy i spłacisz wszystko w terminie. Wiadomo, że w przypadku innych firm te pożyczki są i będą oprocentowane – bo to zwykły biznes powstały w odpowiedzi na potrzeby konsumentów.

Jeżeli chcesz zapoznać się z aktualną ofertą firm pożyczkowych i banków zapraszamy Cię do odwiedzenia naszej strony internetowej.

One Reply to “Czy pożyczka to oszustwo? Co zrobić gdy zostaniemy oszukani?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.