Pożyczka prywatna – co zrobić jak padłem ofiarą oszustwa?

Fingers Crossed Behind BackOszustwa pożyczkowe są związane z sektorem finansowym i robione na tak masową skalę, że ich wykrywanie i niwelowanie jest bardzo ograniczone. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apelują o rozsądek, pisze o tymforum kredytowe: http://www.forum-kredytowe.pl/f135/firmy-i-osoby-udzielajace-pozyczek-na-ktore-trzeba-uwazac-43878.html

Co to jest shadow banking i co ma wspólnego z nim pożyczka prywatna i oszustwo?

Shadow Banking jest to wyodrębniona część rynku finansowego do którego Komisja Nadzoru finansowego nie ma dostępu. Powstała ona poprzez ograniczenie płynące z zaciągania pożyczek czy też kredytów w placówkach bankowych. Co daje klientom? Szybkie i łatwe pożyczki, nie ma w nich tak ostrej selekcji jak w bankach, a przecież ludzie ciągle potrzebują pieniędzy, wydatki rosną a pensje cięgle bez korzystnych zmian.

Coraz więcej ludzi pada ofiarą oszustwa zaciągając prywatną pożyczkę.

Nowe firmy jak Optima dzięki swoim ofertom powiększa się w gigantycznym tempie, z opinii ekspertów wynika, że zwiększyła swoje udziały o ponad 200%. Ludzie często w momentach dla nich kryzysowych są naiwni. Szukają najkorzystniejszego rozwiązania i w tym się gubiąc, wybierając jednocześnie gwóźdź do trumny.

Pożyczka prywatna – co zrobić kiedy już padłem ofiarą oszustwa?

Przede wszystkim zgłaszaj takie zajście od razu do organów odpowiedzialnych za dobro obywatela. W pierwszej kolejności udaj się do najbliższego posterunku policji, a następnie zgłoś oszustwo pożyczkowe do Komisji Nadzoru Finansowego. Pomocny w tej sprawie będzie również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Procedury nie są łatwe, ale skuteczne w swoich działaniach.

Jak się ustrzec w oszustwach pożyczkowych?

  • SPRAWDŹ WIARYGODNOŚĆ FIRMY
  • OBLICZ CAŁKOWITY KOSZT POŻYCZKI
  • DOKŁADNIE PRZECZYTAJ UMOWĘ
  • DOKŁADNIE PRZECZYTAJ UMOWĘ.

Stosując się do tych kilku zasad na pewno nie wpadniesz w sidła oszustów. Nie daj się ponosić emocjom, analizuj zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki. Jeżeli chcesz zapoznać się z ofertą firm sprawdzonych wejdź na naszą stronę, tam zapoznasz się z naszymi rankingami i opiniami ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *