Przedpłata, opłata przygotowawcza przed udzieleniem pożyczki/kredytu? Czy to uczciwe?

konta bankoweJak łatwo jest udać się do banku po pożyczkę. Trudniej jest ją spłacać. Jak wiadomo bank kojarzy się z instytucją zaufaną i bezpieczną. Tak w rzeczywistości jest, gdyż każde ich działanie regulowane jest prze Komisję Nadzoru Finansowego. Dlaczego zatem tak wiele konsumentów udaje się po pożyczkę do prywatnych firm? Najczęściej podstawowym powodem jest odmowa w banku spowodowane np. złą historią finansową poprzez wpis w BIK.

Pożyczki prywatne czy to uczciwe?

Prywatne pożyczki są jak najbardziej uczciwe, jednak jak w każdej dziedzinie tak i w tej mamy do czynienia z tak zwanym czarnym rynkiem, gdzie prawo i żadne instytucje egzekwujące działania nie sięgają. Zawsze zatem należy sprawdzać skąd dana firma pochodzi czym się zajmuje, i czy nie są to naciągacze bądź zwykli oszuści.

Przedpłata, opłata przygotowawcza przed udzieleniem pożyczki/kredytu?

Niejednokrotnie przy zaciąganiu pożyczki nieuczciwe firmy wymagają zapłaty określonej kwoty, jest to tzw. przedpłata przygotowawcza przed udzieleniem pożyczki. Jeżeli spotykasz się z czymś takim, wiedz, że jest to działanie wbrew obowiązującemu prawu. Mało tego, ludzie często płacą takie opłaty a później okazuje się, że jednak nie mogą wziąć określonej pożyczki. To jest zwykłe naciąganie.

Nieuczciwe firmy działają w taki sposób, że początkowo nie mówią wprost o tego rodzaju opłatach, dopiero w momencie, gdy już klient zdecyduje się na złożenie wniosku wtedy jest informowany o przedpłacie.

1 grosz na potwierdzenie numeru konta czy to przedpłata?

Wiele firm z którymi zapewne i Ty się spotkałeś wymagają przedpłaty pożyczki w wysokości 1 grosza. Nie traktuj tego jako oszustwo czy wyłudzanie. Jest to celowe działanie, zabezpieczającego prywatne firmy w celu potwierdzenia Twojej wiarygodności i numeru konta. Pamiętaj, że to tylko 1 grosz a nie 200zł czy też więcej, jakie życzą sobie oszuści.

Chcesz zapoznać się z ofertą sprawdzonych prywatnych pożyczek, które nie wymagają przedpłat ani też innych opłat zanim podejmiesz pożyczkę? Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszej strony internetowej.

One Reply to “Przedpłata, opłata przygotowawcza przed udzieleniem pożyczki/kredytu? Czy to uczciwe?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *