Szybka pożyczka – jak nie wpaść w spiralę zadłużenia

bezpieczeństwoJak to jest żyć z kredytem, skoro czytasz ten artykuł doskonale zadajesz sobie z tego sprawę. Jak jednak nie wpaść w spiralę zadłużenia? Wydatki, wydatki i jeszcze raz wydatki to co tak bezustannie pustoszy Twój portfel i konto bankowe, co robić gdy rodzina nie może wesprzeć? Udać się do banku, a co później? Co w sytuacji, gdy nie wystarczy spłaty na poprzedni kredyt? Następny?

Szybka pożyczka – uważaj by nie wpaść w spiralę zadłużenia

Tytuł artykułu nie bez kozery pojawia się dwukrotnie. Chcielibyśmy ustrzec Cię przed popadnięciem w spiralę zadłużenia. Od zaciągnięcia jednej pożyczki do kolejnej jest często niewielki krok, który może zaważyć o naszej przyszłości. W rzeczywistości często wygląda to tak. Pilny wydatek, nie masz wystarczająco pieniędzy to najlepiej do banku po kredyt. Przychodzi termin spłaty, nie masz pieniędzy bo pojawiły się inne wydatki to zaciągasz szybką pożyczkę. Na jak długo to ratuje sytuację? Na tylko jeden moment – kiedy musisz spłacić ratę. Po tym czasie zaczynają się już poważne schody i spirala zadłużenia, a później niewypłacalność.

Co robić by ustrzec się popadnięcie w spiralę zadłużenia?

Istnieją określone zasady, do których jeśli będziesz się stosować możesz być pewien, że szybka pożyczka nie będzie zalążkiem do wpadnięcie w spiralę zadłużenia. Co musisz robić? Przede wszystkim analizuj swoje wydatki, kalkuluj przychody, i wszystkie wydatki zminimalizuj jak tylko możesz. Pamiętaj by wszystkie zobowiązania spłacać w wyznaczonym terminie. Jeżeli masz już an swoim koncie więcej niż jedno zobowiązanie warto przedwcześnie pomyśleć o konsolidacji. Dzięki temu zamienisz kilka rat na jedną niższą.

Spirala zadłużenia jakie konsekwencje?

Często spirala zadłużenia jest zalążkiem do niewypłacalności. Co za tym idzie? Narastające odsetki, wpis w rejestry dłużników, blokada zaciągania pożyczek w bankach i firmach prywatnych. Może się to skończyć nawet komornikiem. Pamiętaj by stosować się do wyżej wymienionych zasad, bu czuwać nad sytuacją i zachować płynność finansować swojego budżetu. UWAGA: Jeśli chcesz porozmawiać o bezpieczeństwie pożyczek, możesz zapytać na forum bankowym TUTAJ. Zapraszamy.

One Reply to “Szybka pożyczka – jak nie wpaść w spiralę zadłużenia”

  1. Jeśli jesteś niewypłacalnym przedsiębiorca i chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowelizacji ustawy dot. upadłości przedsiębiorców zachęcam do zapoznania się ze stroną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.