Uczciwe firmy pożyczkowe jak je rozpoznać?

uczciwe firmy pożyczkoweZastanawiasz się gdzie znajdziesz uczciwe firmy pożyczkowe i jak je rozpoznać? Komisja Nadzoru Finansowego czuwa pieczę nad wszystkimi legalnie działającymi prywatnymi firmami. Jeżeli nie jesteś pewien czy firma, której oferta odpowiada Twoim wymaganiom jest uczciwa zajrzyj na stronę rządku: www.knf.gov.pl. Wszystkie firmy posiadające uprawnienia do prowadzenia takiej formy działalności znajdują się na podanej stronie.

Uczciwe firmy pożyczkowe jak je rozpoznać? – gdzie szukać i czym się kierować.

Pierwszą rzeczą jaką robią pożyczkobiorcy to jest w głównej mierze sprawdzanie opinii w Internecie, jednak większość zapomina o tym bądź niezdane sobie sprawy z tego, że co dla jednych jest bardzo atrakcyjną ofertą dla innych już niekoniecznie – dlatego nie warto sugerować się tylko tym.

Na co zwracać uwagę chcąc rozpoznać uczciwe firmy pożyczkowe i jak je rozpoznać?

Wiele osób kieruje się wskaźnikiem RRSO, już Ministerstwo Finansów apelowało w swoim projekcie do pożyczkobiorców, że RRSO jako generalnym instrumentem służącym porównywaniu kosztów pożyczek i nie jest miarodajny w odniesieniu do pożyczek udzielanych na okresy poniżej jednego roku. Dlatego też warto zwracać na to uwagę.

Przede wszystkim zwracaj uwagę na opłaty za samo rozpatrzenie wniosku – nie powinno takowych być, a często nieuczciwe firmy pożyczkowe naliczają je sobie. Musisz zwracać uwagę również na wszystkie koszty związane ze spłatą pożyczki: wysokość rat, dokładny termin spłaty. Jeżeli nie ma zawartych takich informacji w umowie – NIE PODPISUJ TO może być OSZUSTWO.

W Internecie jest masa firm udzielających pożyczek – korzystaj tylko z renowowanych. Dodatkowo wszystkie firmy, które mają jasno określone zasady spłaty, umowa jest sporządzona czytelnie i zamieszczone są w niej informacje o wszystkich kosztach dodatkowo jest wiarygodna i znajdujesz ją w rejestrze Krajowego Nadzoru Finansowego to już masz pewność, że jest to uczciwa firma.

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertami uczciwych firm prywatnych, poznać wszelki szczegóły ich produktów finansowych i mieć możliwość złożenia wniosku bądź zapytania odwiedź naszą stronę internetową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *