Wiarygodność firmy pożyczkowej – jak sprawdzić czy firma pozabankowa jest uczciwa?

Z roku na rok powstają nowe firmy pożyczkowe. Obecnie wystarczy mieć kilkadziesiąt tysięcy złotych, żeby taką firmę założyć, stąd powstaje ich cała masa i każdy korzysta z okazji.

Prawo wydaje się być nie do końca uregulowane w pewnych kwestiach, a firmy pożyczkowe często wykorzystują wiele luk, aby wyciągnąć od pożyczkobiorcy jak najwięcej, nie informując o tym w ofercie głównej.

Jak sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej

Pierwszą rzeczą powinny być opinie. Mamy internet, możemy poszukać informacji na temat danej firmy w internecie.Zobaczymy jak internauci opisują daną firmę, czy narzekają czy chwalą.

UWAGA: wiele opinii o pożyczkach pozabankowych jest preparowana, zarówno na korzyść firm pożyczkowych (na zlecenia), jak i na niekorzyść (pisana przez konkurencję). Dlatego zwracaj uwagę na to czy opinie nie są zbyt chwalebne (ogólne) typu „to fajna firma pożyczkowa, jest miły kontakt„, bo na tym nie powinno Ci chyba zależeć (gdyż raczej nie umawiasz się z nimi na kawę).

Uważaj też na te pisane typowym językiem nienawiści w stylu „to złodzieje i oszuści, nie warto u nich zaciągać”. Jeśli nie ma wytkniętych konkretnych błędów w stylu: czekałem na wniosek 13 dni i odrzucili go, to nie zwracaj uwagi na ogólniki.

Kontakt z firmą

Spróbuj nawiązać z firmą jakiś kontakt. Zobacz czy mają infolinię, sprawdź czy przedstawiciele pomagają i odpowiadają na pytania, czy jedyne co możesz zrobić, to posłuchać automatycznej sekretarki? Jeśli teraz kontakt jest utrudniony, to w przyszłości też może taki być. Warto zwrócić na to uwagę.

Czytamy umowę

Umowę powinno się czytać bardzo dokładnie i najlepiej kilka razy. Nie zawsze jest tak, jak mówi nam przedstawiciel, a oferty mogą zawierać różne gwiazdki w stylu: oprocentowanie 10% pod warunkiem spełnienia określonych wymogów.

Jeśli jest jakikolwiek zapis w umowie, którego nie rozumiesz, a którego nie jest w stanie wytłumaczyć Ci przedstawiciel, to nie podpisuj umowy. Jeśli masz możliwość skontaktowania się z prawnikiem lub z radcą prawnym, to zrób to. Jedna wizyta to koszt około 50 zł, jednak przy wyższych pożyczkach może zapewnić nam to bezpieczeństwo.

Pożyczki na naszej stronie

Jeśli chcesz mieć pewność, że pożyczasz sprawdzoną pożyczkę od sprawdzonej firmy, to warto rozejrzeć się na naszej stronie. Znajdują się tu wnioski do pożyczek, których sprawdzono wiarygodność firmy pożyczkowej.

Powodzenia.

3 Replies to “Wiarygodność firmy pożyczkowej – jak sprawdzić czy firma pozabankowa jest uczciwa?

  1. Ostatnio miałam wątpliwości co do uczciwości pewnej firmy, która miała zaopatrywać mój biznes w preparaty do pielęgnacji włosów. Z racji tego, że w życiu kieruję się zasadą ograniczonego zaufania, tak i tym razem postanowiłem dowiedzieć się o firmie czegoś więcej, ponieważ strona www oraz kontakt mailowy pozostawiały wiele do życzenia. Znałem natomiast podstawowe dane, także nie było problemu żeby wyszukać to co mnie interesuje za pośrednictwem wyszukiwarki. Całe szczęście, że i tym razem byłem ostrożny, bo firma w praktyce nie istniała. Przestrzegam wszystkich, nawet najbardziej doświadczonych – człowiek uczy się przez całe życie.

  2. Witam chciała bym sprawdzić pożyczke Pieniążek PożyczkiSPzoo,czy ktoś miał z nimi doczynienia proszę o pilną odpowiedz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.